luni, 22 iunie 2009

Osul buclucas

Am inceput si am sters de cateva ori...de fiecare data gandindu-ma daca e bine sa recunosc ca sunt o ametita cu acte in regula.Si totusi, uite ca scriu si rad cand imi amintesc.
Exact acum 1 an 2 luni si 21 zile eu ma prezentam la primire urgente, treaba minunata e ca era un frumos 1 aprilie doar ca eu eram foarte serioasa. Inghitisem un sfant os! Si cum ajung eu frumusel la sectia ORL de la Spiridon incep sa ma ia doctorii la intrebari sa vada ce am patit.

"Pai... am inghitit un os!"

'De peste?"

"A, nu, de gaina!"(da ati citit bine, GAINA)

Mai zic ca hohote de ras au suportat urechile mele si dupa...a trebuit sa fac radiografie sa vada unde e minunatul si mirificul os; acolo am mai incasat o serie de hohote de la alt angajat. Toate bune si frumoase (a se citi de rasul curcilor) pana acum, partea cea mai rea a urmat pentru mine dupa. Cum la radiografie nu s-a vazut bine mi-au facut internare si o minunata endoscopie (nu mai vreau asa ceva a 2-a oara cu siguranta) a doua zi, au vazut ca asta lasase bine merci ditamai zgarietura pe gat (ca la cata paine am dat eu dupa,s-a dus naibii mai departe), mi-au dat un pumn de pastile sa nu se infecteze si m-au expediat acasa linistiti. Am iesit repejor, am plecat acasa si mi-am jurat ca de acum am sa casc ochii de 2 ori si am sa mestec de 20 cand mai mananc gaina.

sâmbătă, 13 iunie 2009

Concluzii

Aleluia, traiesc,respir, gandesc, deci EXIST.
Dupa o noapte de tocit flecuri la papuci prin pub si o zi de lenevit dupa, cred ca am inviat si am concluzionat urmatoarele:
  • Lili face o cafea extraordinara...daca mai iau in calcul ca mi-a adus cafeaua la pat ca sa-mi revin concluzia e ca Lili e extraordinara
  • Sucul pe care l-am baut azi a fost a naibii de bun: Pepsi twist lemon,apropo
  • Sunt o norocoasa pentru ca am avut acidacetilsalicilic (wow, lung e cuvantul asta...mult mai simplu aspirina) in casa, traiasca rezerva de pastile
  • Aceeasi Lili a facut o ciorba mmmmmmmmm[...]mmmm (eu zic ca ati inteles nu i nevoie de explicatii,poate doar de reteta)
  • Pe la 15 si ceva,poate 16 s-a stranit o vijelie,oho...nu stiu cat a tinut, m a luat somnu
  • Dupa o zi de asta,asa m-a luat o leneeee
  • Vreau inapoi in pat

Cred ca ajung concluzionarile. Dau un impuls picioarelor si ma expediez inapoi de unde m-am ridicat acum 15 min, much better there!

marți, 26 mai 2009

Daca as fi pentru o zi barbat

Daca pentru o zi as putea sa fiu barbat as experimenta diverse chestii ca sa vad cum se simt si cum gandesc flacaii astia care se vor masculi puternici, sexul tare, cei mai buni soferi,cei mai buni si cei mai tari in general(parerea lor,egalitatea intre sexe exista de ceva vreme si sunt destule lucruri pe care ei nu le ar face,din diverse motive).Deci, sa purced...
1. As face avansuri unei pitipoance si as cuceri-o doar ca sa ma amuz de ea.
2. As face pipi din picioare langa un copac (bine...pt asta pot fi si caine nu doar barbat).
3. As face sex cu o femeie, doar ca sa cunosc senzatia din punct de vedere masculin.
4. M-as excita in public, dar nu as acoperi cu un ziar doar ca sa vad mutrele uimite din jurul meu.
5. As conduce ca un barbat si as clanxona nervos orice tipa care conduce, doar ca sa -i observ furia evidenta si buzele stranse in timp ce-mi sfinteste ziua (pentru asta trebuie sa fiu un barbat cu carnet si masina).
6. M-as duce la sala ca sa nu fac burta, cineva de la periferie o sa se vada muuult mai bine fara burta...
7. M-as imbraca ca o tipa si m-as duce intr-un magazin pretentios unde as ruga vanzatoarea sa-mi recomande haine "pentru fetite finute,asa ca mine".Figura ei o sa merite efortu!
8. As invita prietenii la meci in apartamentul personal unde le-as oferi bere si floricele (chiar vreau sa inteleg de ce se dau in vant barbatii dupa fotbal).
9. As face sex cu doua femei ca sa pricep de ce le place sexul in grup.
10. As incerca sa zambesc mai des.
Cred ca lista asta ramane deschisa...Voi ce ati face daca pentru o zi ar fi posibila o schimbare de sex?

Cred ca am luat-o razna

Îmi tot sună de dimineaţă în cap "Am cravata mea sunt pionier, mă mândresc cu ea, sunt pionier..." şi "Treceti batalioane române Carpaţii, la arme cu...."Ori m-a lovit patriotismul ori m-a ajuns vreun blestem aruncat de clanul de furnici pe care l-am îndoliat ieri (n-am vrut...chiar s-a bagat sub piciorul meu furnicuţa aia).
Având în vedere ca am reuşit să nu mai caut prin toată casa după şerpi înainte de somn, mă bucur, cred ca am depăşit faza coşmarului din ultimele zile(victorie, uraaaaa!). Oricum, sunt razna, nici un om normal şi întreg la capăţână nu ar fi facut asta in fiecare seară. Asta m-a lecuit de dorinţa mea de întoarcere în timp, decât să mai visez încă odată, să trec prin toata paranoia cu verificările....mai bine înainte dragi tovarăşi, mereu înainte!
Salutări de la tovarăşă, să aveţi o zi de marţi superbă, fără alea 3 ceasuri rele(mama lor de ceasuri...de ce nu puteau fi orologii rele?) şi fără ghinioane.

vineri, 22 mai 2009

Rugaminte

Dati si voi un clic=vot pe siteul ista

http://protineri.ro/concurs/index.php?user=guby33

Hai fiti buni!

joi, 21 mai 2009

Afis

Aleluiaa!!!!!!Am gasit,in sfarsit am gasit...dupa ce 2 zile am fugarit panourile publicitare prin oras am gasit imaginea asta tot pe tata Gugle...traiasca perioada de asteptare a cartilor in sala la BCU,uite asa dau eu de ce ma intereseaza.
Revenind la acest afis minunat prin natura lui,ca deh candidam la europarlamentare si noi....Nenii astia doi si-au tras o sfanta pozitie, deschisa teoretic...practic insa, nenea Vadim de ce tii manutele stranse acolo?Ce te nelinisteste nenea Vadim?Ascunzi ceva? Emotiile ti-au dictat postura asta cumva? Ioi....am descoperit ca te intimideaza Jiji care va sa zica...Bibe, bine...hai sa nu fiu rea si sa va apreciez zambetul,fortat de se vede de la o posta....da zambim monser ca doar suntem doua personaje sincere si curate care o sa-i maturam pe toti hotii aia din guvern...
Eu personal stau si ma gandesc acum daca chiar merita sa merg la vot pe 7 ale lui Iunie...O sa vad din nou ce am mai vazut si altadata...dupa alegeri o sa faca tot felul de aliante ciudate,de parteneriate Stanga-Dreapta...In cazul asta daca eu votez, sa zicem, cu dreapta si ea face parteneriat cu stanga...la ce sa mai votez?Oricum nu o sa ajunga In parlamentul Euro cine o sa vrem noi,ci cine o sa le dicteze lor parteneriatele...
Pana pe 7 ramane sa ma decid...

luni, 18 mai 2009

Vadim&Becali

Stiu ca e tarziu,ca 7 mai cand s-au facut anunturile oficiale a trecut de mult,dar,dom'le nu ma pot abtine(pentru ca eu abia azi am aflat). Nea Vadim si neica Jiji Becali candideaza impreuna pentru europarlamentare sub cel mai tare slogan pe care l-am auzit in campania asta: "Doi crestini si patrioti vor scapa tara de hoti" plus un slogan de rezerva ("Vreţi să scăpăm de canalii? Votaţi Vadim şi Becali" - asta-i gasit cu ajutorul lui tata Gugle).N-am gasit afisul da am sa-l vanez prin oras,il trag in poza si-l postez(iarasi o problema de abtinere).
Intrebarea si curiozitatea mea e urmatoarea:care hoti? Adicata nenii astia doi se considera perfecti? Ca dupa slogan eu cu cap'sorul meu saten cam asta inteleg,ca ei nu ar fi...ceea ce e o mare si gogonata minciuna. Daca ei pornesc de la ideea ca cei din politica sunt cu totii hoti,iar eu iau in calcul ca ei fac parte din politica...logica mea zice ca si ei sunt la fel(si logica mea functioneaza!)...a lor probabil zice altceva.
Si deh...dupa modelul "hai sa ne spurcam" s-au gandit nenii astia doi ca ar fi mai bine sa denigreze pe "hotii ceilalti", ca deh, sunt mai hoti ca noi.Asa ca pana la alegeri pot sa ma mai astept la alte murdarii publice si sa ma intreb ca si cetateanul turmentat:"Eu cu cine votez?"