miercuri, 28 aprilie 2010

BCU

Draci...pt ca am hotarat sa mi pierd timpul aci...si pentru ca vremea e ciufulita rau(oare a facut sex si nu a avut cu ce sa si indrepte pletele?) Si daca asta nu era suficient...Mandre...plin de mandre...in toate culorile/ nuantele/ machiajele/ papuci/ bla/ bla/ bla.
Deci...intra in sala o tipa, se uita stanga-dreapta si ocheste un calculator liber. Isi fixeaza traiectoria si merge...evident cu o geanta XXL in dotare si o alta minune uriasa(seamana a servieta),iar restul poporului : "Uita te pe unde mergi!", "Fii atenta!" si un sfant..."Bai, tu esti proasta, nu stii sa mergi?". Treaba sta in felul urmator, individa asta a uitat sa isi tina lucrurile aproape si a dat cu gentile alea doua peste oameni...BCU nu are spatiu de 2 metri intre calculatoare pentru tine femeie! Invata sa mergi!
Mna...maine sper sa fie soare, vreau in parc sa mi bronzez parul.

marți, 13 aprilie 2010

Rasarit










Cateva pozuci pentru care am facut ochi pe la 4:15 am, dar au meritat!



sâmbătă, 10 aprilie 2010

Ce detest eu



Simplu!
Detest oamenii care lovesc! Detest violenta!
Si cum asta se intampla de regula de la barbati catre femei, detest barbatii care lovesc. Si vine intrebarea mea: de ce lovesc barbatii? Motivele invocate de ei pot fi diverse, de la gelozie pana la betie si exces de nervi. Dar, iti da dreptul gelozia sa lovesti pe cineva? Te face sa te simti mai barbat? Personal nu cred. Cred doar ca violenta e doar un rezultat al frustrarilor si al lipsei de comunicare, e doar o modalitate de asi ascunde propiile sentimente de nesiguranta lovind femeia de langa el. Atat si nimic mai mult.
Ce nu inteleg eu e alta chestie...cum au curaj acesti barbati care lovesc sa spuna ca te iubesc si ca regreta in momentul in care recidiveaza...dupa 3...4...5...n batai cum mai au curajul sa invoce iubirea? Asta chiar nu are nici o legatura cu violenta, a iubi nu inseamna a bate pe cineva si in nici un caz nu e o scuza pentru bataie.

Pixar cel sadic



:D

Funny



Fain fain fain...aaaaa si fain

duminică, 28 februarie 2010

E oficial, am o manie!



Azi m-a izbit...intr-un moment cand ma asteptam mai putin. Si-mi fac curaj, ma ridic din pat si ma duc la cutia mea, o deschid si...cam multi cercei...si ii numar. Din nou acelasi gand: "Cam multi!".
In momentul acela m-a lovit. Sunt MANIACA! Am o colectie de cercei...colorati, bilute, pene, pietricele...minuni prostioare bla bla. Si cum nu-mi ajungeau...ieri mi-am mai luat inca una. Trebuie sa fiu inteleasa, erau expusi si asa frumosi incat nu m-am putut abtine. Deci da, sunt maniaca, oficial!!!
Poza asta ar trebui sa demonstreze ceva, teoretic. Practic sunt doar cativa aruncati...care n-au ajuns la loc in una din cutii. Restul zdranganelelor sunt ascunse bine la loc de cinste.
Maniaca va saluta. Sa dormiti bine!

sâmbătă, 19 decembrie 2009

Ieri si azi in Timisoara...dupa in toata tara!



Uite ca sunt 20 de ani de la revolutie...
20 de ani de cand romanii au impuscat alti romani, de cand s-au pierdut persoane dragi...20 de ani de cand au curs lacrimi si au aparut sperante.
20 de ani de LIBERTATE
Pe 19 decembrie 1989, Elena Ceausescu ordona un nou atac asupra "rasculatilor" si transportarea in capitala a cadavrelor din ziua precedenta unde au fost incinerate la crematoriul capitalei. Cenusa ramasa a fost imprastiata intr-un canal... Merita femeia asta sa moara asa usor? INUMANA SI FARA RESPECT FATA DE ALTI OAMENI! Avand in vedere ca "isi iubea copii", a dat dovada de cruzime in cantitati industriale asa ca...nu mi-e mila, si-a meritat moartea.
Si totusi...In 20 de ani nu s-a reusit o schimbare atat de buna incat sa putem zice "traim bine si nu ne pasa"...Inaintam ca un melc iesit la promenada si, dupa cum arata Romania de azi, nu o sa fie schimbari rapide, melcul nu o sa mearga mai repede de atat.