Sunt făcute pe la Cheile Bicazului
sâmbătă, 16 mai 2009
Curatenia
Aşa m-a lovit o lipsă de chef...am aruncat cărţoiul de lângă si am zis să curaţ folderul cu poze(plin de altfel).Printre ele am dat de astea 3...şi cum mă apostrofa cineva că nu am poze deloc pe aici...Nah poze!
Sunt făcute pe la Cheile Bicazului

Sunt făcute pe la Cheile Bicazului
joi, 14 mai 2009
Deci DA
Sunt un balon stresat.Acum daca ma inteapa cineva cu un ac s-ar putea sa zbor prin toata casa cu zgomotul specific de balon care face boom.Deci pana vineri trebuie sa ma mut(iar sunt sinistrata), noroc ca exista prieteni pe lumea asta,fara faceam boom fara sa zbor.Maine am munca de dimineata,dar....tam tam tam....De luni sunt fericita popesoare a una bucata saptamana concediu.Am primit fara sa bat din picior ca un copil mic si razgaiat,am vorbit frumos(ca un om mare ce sunt),am rugat si s-a putut,deci concediu(feeling good).
Duminica pe de alta parte...mare zi mare.Ziua absolventului! Maine vedem cum ne organizam,ce colegi vin,sambata ne facem frumosi(ne băim...cum spunea un fost coleg) si duminica mergem sa ne simtim absolventi,ca deh,vezi draga Doamne terminam si noi cu facultaţile(intelectualii mamii) si trebuie sa proclamam asta in stanga si-n dreapta,sus si tare.
Duminica pe de alta parte...mare zi mare.Ziua absolventului! Maine vedem cum ne organizam,ce colegi vin,sambata ne facem frumosi(ne băim...cum spunea un fost coleg) si duminica mergem sa ne simtim absolventi,ca deh,vezi draga Doamne terminam si noi cu facultaţile(intelectualii mamii) si trebuie sa proclamam asta in stanga si-n dreapta,sus si tare.
miercuri, 13 mai 2009
Palaria violet
Cum ne privim pe noi insine la diferite varste?
Fetita de 3 ani : Se priveste si se vede regina
Fetita de 8 ani : Se priveste si se vede Cenusareasa.
Adolescenta de 15 ani : Se priveste si vede Sora cea Urita (Mama, nu pot merge la scoala aratind in halul asta!!)
Tanara de 20 de ani : Se priveste si se vede"prea grasa/ prea slaba, prea inalta/ prea scunda, prea cu parul lins / prea creata" - dar decide sa iasa oricum.
Femeia de 30 de ani: Se priveste si vede"prea grasa / prea slaba, prea inalta / prea scunda, prea cu parul lins / prea creata"- dar decide ca nu are timp sa se aranjeze, asa ca iese oricum.
La 40 de ani: Se priveste si se vede "curata" si iese oricum.
La 50 de ani : Se priveste, spune "Sunt eu" si merge oriunde isi doreste..
La 60 de ani: Se priveste si isi reaminteste de toti oamenii care nu se mai pot privi in oglinda. Iese si cucereste lumea.
La 70 de ani : Se priveste si vede intelepciune, rasete si abilitate, iese si se bucura de viata.
La 80 de ani : Nu mai pierde vremea sa se priveasca. Isi pune palaria violet si iese sa se bucure de lume.
Poate ar trebui, toate, sa ne insfacam mai devreme palaria violet!
Fetita de 3 ani : Se priveste si se vede regina
Fetita de 8 ani : Se priveste si se vede Cenusareasa.
Adolescenta de 15 ani : Se priveste si vede Sora cea Urita (Mama, nu pot merge la scoala aratind in halul asta!!)
Tanara de 20 de ani : Se priveste si se vede"prea grasa/ prea slaba, prea inalta/ prea scunda, prea cu parul lins / prea creata" - dar decide sa iasa oricum.
Femeia de 30 de ani: Se priveste si vede"prea grasa / prea slaba, prea inalta / prea scunda, prea cu parul lins / prea creata"- dar decide ca nu are timp sa se aranjeze, asa ca iese oricum.
La 40 de ani: Se priveste si se vede "curata" si iese oricum.
La 50 de ani : Se priveste, spune "Sunt eu" si merge oriunde isi doreste..
La 60 de ani: Se priveste si isi reaminteste de toti oamenii care nu se mai pot privi in oglinda. Iese si cucereste lumea.
La 70 de ani : Se priveste si vede intelepciune, rasete si abilitate, iese si se bucura de viata.
La 80 de ani : Nu mai pierde vremea sa se priveasca. Isi pune palaria violet si iese sa se bucure de lume.
Poate ar trebui, toate, sa ne insfacam mai devreme palaria violet!
luni, 11 mai 2009
13 lucruri pe care barbatii nu le pot face
1. Sa ramana insarcinati: fireste, si ei contribuie, dar niciodata nu vor fi atat de apropiati de copii precum noi.
2. Daca un barbat se rataceste, el nu va cere indicatii nici picurat cu ceara. In schimb, noi nu avem nicio problema in a cere ajutorul daca nu reusim sa gasim drumul singure.
3. Ai vazut vreodata vreun barbat sa arate sexy cu un cocktail roz in mana? ...Asa ma gandeam si eu. Si apropo, noi aratam sexy si cand bem bere, cot la cot cu ei
4. Traim mai mult: este dovedit stiintific ca femeile traiesc mai mult decat barbatii cu pana la 10 ani.
5. Putem avea orgasme multiple si nici nu trebuie sa ne tragem sufletul pentru a o lua din nou de la capat.
6. Cu o privire de caprioara si un zambet timid poti scapa de o amenda usturatoare, pe cand ei trebuie sa dea spaga.
7. Tocurile inalte sunt o adevarata binecuvantare pentru reprezentantele sexului frumos. Pe langa faptul ca iti adauga niste centrimetri in plus la inaltime, iti fac si piciorul incredibil de sexy.
8. Cand esti nervoasa, poti da vina pe sindromul premenstrual. Cum va auzi cuvintele: absorbant sau menstruatie, un barbat te va lasa imediat in pace.
9. Traiasca fondul de ten si corectorul. De fiecare data cand un cos rebel se instaleaza pe tenul tau imaculat, ai la indemana instrumentele necesare pentru a-l ascunde. In schimb, barbatii nu au altceva de facut decat sa spere ca va disparea cat mai repede.
10. Cand o femeie se excita in public ii este usor sa ascunda acest lucru, pe cand un barbat are nevoie de un ziar sau revista pentru a nu da de banuit celor din jurul sau.
11. Slipul tanga ni se potriveste doar noua. Punct.
12. E in natura noastra sa plangem cand suntem emotionate sau suparate, dar daca am vedea un tip plangand la un film sau la o nunta, cu siguranta ar parea usor stanjenitor.
13. Putem purta haine foarte elegante... in culori. Ei arata elegant doar in negru, gri si poate uneori in alb sau maro.
2. Daca un barbat se rataceste, el nu va cere indicatii nici picurat cu ceara. In schimb, noi nu avem nicio problema in a cere ajutorul daca nu reusim sa gasim drumul singure.
3. Ai vazut vreodata vreun barbat sa arate sexy cu un cocktail roz in mana? ...Asa ma gandeam si eu. Si apropo, noi aratam sexy si cand bem bere, cot la cot cu ei
4. Traim mai mult: este dovedit stiintific ca femeile traiesc mai mult decat barbatii cu pana la 10 ani.
5. Putem avea orgasme multiple si nici nu trebuie sa ne tragem sufletul pentru a o lua din nou de la capat.
6. Cu o privire de caprioara si un zambet timid poti scapa de o amenda usturatoare, pe cand ei trebuie sa dea spaga.
7. Tocurile inalte sunt o adevarata binecuvantare pentru reprezentantele sexului frumos. Pe langa faptul ca iti adauga niste centrimetri in plus la inaltime, iti fac si piciorul incredibil de sexy.
8. Cand esti nervoasa, poti da vina pe sindromul premenstrual. Cum va auzi cuvintele: absorbant sau menstruatie, un barbat te va lasa imediat in pace.
9. Traiasca fondul de ten si corectorul. De fiecare data cand un cos rebel se instaleaza pe tenul tau imaculat, ai la indemana instrumentele necesare pentru a-l ascunde. In schimb, barbatii nu au altceva de facut decat sa spere ca va disparea cat mai repede.
10. Cand o femeie se excita in public ii este usor sa ascunda acest lucru, pe cand un barbat are nevoie de un ziar sau revista pentru a nu da de banuit celor din jurul sau.
11. Slipul tanga ni se potriveste doar noua. Punct.
12. E in natura noastra sa plangem cand suntem emotionate sau suparate, dar daca am vedea un tip plangand la un film sau la o nunta, cu siguranta ar parea usor stanjenitor.
13. Putem purta haine foarte elegante... in culori. Ei arata elegant doar in negru, gri si poate uneori in alb sau maro.
vineri, 8 mai 2009
Moda "eu vreau"
Doamneee,mare ti-e gradina si plina ea cu tot felul de...dorinte.Am auzit zilele astea atatea fraze care incep cu "eu vreau" incat am sa incep si eu sa vreau ceva...ca doar nu le am pe toate.Si daca tot se poate,eu vreau concediu...mai vreau si bani de concediu...mai vreau si casa,masina,sa fie si o piscina(sa am unde sa-mi scald si sa-mi bronzez dorintele).
Azi am vrut sa dorm,dar mama masii de treaba am lucrat toata ziua.oare daca incep sa bat din picior ca un copil mic si razgaiat am sa am tot ce vreau?Observ ca functioneaza treaba asta,mai ales la nepoteii care-si scot bunicii la plimbare(sau o fi invers?).Buni vreau aia, si ea ca o "buni" de treaba ia,ca deh,sufletelul bunicii doreste aia.Si uite asa incepe de la frageda pruncie moda "eu vreau".
Nu mi mai amintesc cand am zis prima data "eu vreau", dar stiu sigur ca la un am fost refuzata cel putin odata...asa mi am dorit sa fiu baiat si nu mi-a dat asta nimeni...Asa ca-mi promit mie ca in viata urmatoare(da dom'le cred in reincarnare...numai pisicile sa aiba 9 vieti,vreau si eu!)am sa ma incarnez intr-un baiat.Unul cu fund sexy(din care asa ai vrea o bucatica) si homosexual...ca sa moara toate fetele cand au sa afle ca "Iubitu ma asteapta,da da,iubitu,nu iubita".
Deja vizualizez figurile amuzate(imaginatia bat-o vina) care or sa aiba o singura chestie de spus...iar a luat-o razna!Si care-i problema?O iau razna pe neuronii mei nu pe ai vostri.
Nu ma pot abtine sa nu scot limba :P
joi, 7 mai 2009
pitic
Unul din piticii care nu mi-au dat pace deloc zilele trecute(da deloc dom'le) e revenit in forta azi...unde o fi fost examenul de azi...discutia cu colega dupa ce am scapat sau pur si simplu pitic intors din vacanta...Ideea e urmatoarea...Cum naiba convingi un melc sa fuga?Cum arata un melc care fuge?
vineri, 1 mai 2009
Abonați-vă la:
Postări (Atom)