
Tocmai am vazut asta pe mail...si cum motanul meu favorit e haios rau azi m-am gandit sa vi-l arat si voua.
Azi se implinesc 40 de ani de la prima aselenizare,asa-mi zice mie sfantu Gugle. Acum 40 ani, pe 20 iulie 1969, astronauţii Neil Armstrong şi Buzz Aldrin au devenit primii oamenii care au pus piciorul pe Lună. Echipajul misiunii Apollo 11, din care mai făcea parte şi Michael Collins, îşi îndeplinise cu succes misiunea şi aselenizase pe suprafaţa lunară. 600 de milioane de oameni au urmărit în direct aselenizarea şi au auzit faimoasa replică a lui Armstrong: "Un pas mic pentru om, un salt mare pentru omenire".