duminică, 1 august 2010

Garfield again


Matza asta e geniala si fara blana portocalie :D
I love it!

duminică, 13 iunie 2010

Probleme in...programare

CLIENTUL INTREABA :

Acum un an am schimbat versiunea
Logodnica 7.0 cu Nevasta 1.0 si am observat ca programul a lansat o optiune subita Bebelus1.0 care ocupa mult spatiu pe hard. In instructiuni nu era nimic mentionat.

Pe de alta parte,
Nevasta 1.0 se autoinstaleaza in toate celelalte programe si se lanseaza automat cand deschid alta aplicatie, impiedicandu-i executia. Aplicatii ca Bere-intre-prieteni 10.3 , Duminica-la-fotbal 5.0 nu mai functioneaza.

Uneori apare un virus -
Soacra 1.0 , care blocheza sistemul sau face ca Nevasta 1.0 sa se comporte total haotic. Nu reusesc sa dezinstalez acest program si devine insuportabil mai ales cand incerc sa lansez aplicatia Duminica-de-dragoste 3.0 .

Se pare ca si alte fisiere sunt virusate. De ex.:
c:/Sex__sambata_dimineata.exe nu mai functioneaza deloc. Am vrut sa revin la programul anterior Logodnica 7.0 dar procesul de dezinstalare al programului actual, Nevasta 1.0 mi se pare complicat iar riscurile pt. sistem sunt mari mai ales pt. Bebelus 1.0 care chiar imi place.

Ma puteti ajuta? Un utilizator disperat.


RASPUNS:

Draga client,
Nemultumirea Dvs. este frecventa printre utilizatori dar ea se datoreaza unei greseli primare de conceptie: Multi utilizatori trec de la orice versiune
Logodnica X.0 la Nevasta 1.0 cu speranta falsa ca Nevasta 1.0 nu e decat un program de divertisment si utilitati. Dar e vorba de mult mai mult :Nevasta 1.0 e un Operating System complet creat ca sa controleze toate aplicatiile Dvs. E aproape imposibil sa dezinstalati Nevasta 1.0 si sa reveniti la Logodnica X.0 intrucat exista sisteme virusate care fac ca si acesta sa se comporte precum Nevasta 1.0 deci nu aveti nimic de castigat.

Aceeasi problema si cu
Soacra X.0 . Acesta e un program mai vechi din care deriva Nevasta 1.0 si comporta multe probleme de compatibilitate. Cu putin noroc, sfarseste prin a fi victima unui virus si dispare in cativa ani.

Unii utilizatori au incercat sa formateze tot modulul si sa instaleze programul
Iubita+Nevasta 2.0 dar asta le-a creat si mai mari probleme ( a se citi notita de prevenire " Pensie alimentara" si "Custodia copiilor "). Daca instalati Iubita 8.0 nu incercati sa treceti laNevasta 2.0 pt ca problemele vor fi chiar mai mari decat cele cu Nevasta 1.0 . Chiar daca exista si versiuni Nevasta 3.0 si Nevasta 4.0 , acestea sunt rezervate specialistilor si avand un pret ridicat nu le recomandam.

Daca sistemul cade, va recomandam
Celibat 1.0 dar ideal e sa pastrati Nevasta 1.0 si sa invatati programul cat mai bine posibil intrucat e foarte sensibil la anumite comenzi si reactioneaza rau la erori de instalare. Asadar, orice eroare aparuta va fi considerata ca provenind din partea Dvs. si trebuie sa vi-o asumati.
Va sfatuim sa activati aplicatiile
C:/Scuze/Scuze.exe .

Evitati utilizarea tastelor ESC si SUPPR care necesita ulterior
C:/Scuze /flori.exe. Pentru o mai buna utilizare, va sfatuim sa cumparati si pack-ul Bijuterii 3.0 , Vacante 5.1 .
Optiunile Da_draga_mea 2.7 si Ai_dreptate_iubire 4.5 sunt indispensabile.
Nu instalati sub nici o forma
Secretara_blonda_in_fusta_mini 2.0 , O_prietena 3.1 . Aceste programe sunt incompatibile cu Nevasta 1.0 si pot distruge sistemul.
Functia
c:/Sex__sambata_dimineata.exe se va activa odata cu c:/Colier_cu_diamante.exe .

duminică, 6 iunie 2010

Cuvinte

Oamenii sunt adesea neintelegatori, irationali si egoisti...
Iarta-i oricum!
Daca esti bun oamenii te pot acuza de egoism si i
ntentii ascunse...
Fii bun oricum!
Daca ai succes poti castiga prieteni falsi si dusmani adevarati...
Cauta succesul oricum!
Daca esti cinstit si sincer oamenii te pot insela...
Fii cinstit si sincer oricum!
Ceea ce construiesti in ani altii pot darama intr-o zi...
Construieste oricum!
Daca gasesti linistea si fericirea, oamenii pot fi gelosi...
Fii fericit oricum!
Binele pe care-l faci azi, oamenii il vor uita maine...
Fa bine oricum!
Da lumii tot ce ai mai bun si nu va fi niciodata de ajuns...
Da lumii tot ce ai mai bun oricum!
La urma urmei este intre tine si Dumnezeu,
N-a fost niciodata intre tine si oameni oricum.

vineri, 28 mai 2010

RADIO WHISPER



Asa...IMI PLACE!
E antimanele deci e fooooarte bun!Acum il ascult si e Vama...Va dau si voua link pt ca nu sunt zgarcita
www.radiowhisper.com

miercuri, 19 mai 2010

I'm inlove



O ascult de cateva zile si inca nu m-am saturat. M-am trezit fredonand-o pe strada, deci m-am indragostit de ea :D

miercuri, 28 aprilie 2010

BCU

Draci...pt ca am hotarat sa mi pierd timpul aci...si pentru ca vremea e ciufulita rau(oare a facut sex si nu a avut cu ce sa si indrepte pletele?) Si daca asta nu era suficient...Mandre...plin de mandre...in toate culorile/ nuantele/ machiajele/ papuci/ bla/ bla/ bla.
Deci...intra in sala o tipa, se uita stanga-dreapta si ocheste un calculator liber. Isi fixeaza traiectoria si merge...evident cu o geanta XXL in dotare si o alta minune uriasa(seamana a servieta),iar restul poporului : "Uita te pe unde mergi!", "Fii atenta!" si un sfant..."Bai, tu esti proasta, nu stii sa mergi?". Treaba sta in felul urmator, individa asta a uitat sa isi tina lucrurile aproape si a dat cu gentile alea doua peste oameni...BCU nu are spatiu de 2 metri intre calculatoare pentru tine femeie! Invata sa mergi!
Mna...maine sper sa fie soare, vreau in parc sa mi bronzez parul.

marți, 13 aprilie 2010

Rasarit










Cateva pozuci pentru care am facut ochi pe la 4:15 am, dar au meritat!